Haberler

Başkan Zihni Şahin, noktayı koydu

12 Ekim 2018
Başkan Zihni Şahin, noktayı koydu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Ağaç katliamı yok. Anlayış olarak ağaç katliamına da izin vermem” dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, ‘Atakum ilçesinde ağaç katliamı yapılıyor’ diye gündeme gelen konu hakkında açıklayıcı ve kapsamlı bilgi verdi. Başkan Şahin konuya duyarlı davrandığını söyleyerek, “Ağaç katliamı yok. Anlayış olarak ağaç katliamına da izin vermem, vatandaşlarımızın mağdur ve hizmetten mahrum olmasına da izin vermem. Biz daha çok ağaç dikmek, daha çok yeşil alan oluşturmak, çevreyi korumak ve gelecek nesillere daha güzel bir çevre bırakmak için varız” şeklinde konuştu.

 

TRAFİK YOĞUNLUĞU AZALTILMAK İÇİN YAPILMIŞ DEĞİŞİKLİKLER

Başkan Şahin, “Söz konusu alanda 2011 yılında yapılan imar alanı değişikliği ile konut alanlarına ulaşımın sağlanabilmesi ve trafik yoğunluğunun azaltılması amaçlanıyor. Atakum’un önemli ulaşım yollarından birisi olan Alaçam Caddesi’nin aşırı eğimli olması ve alternatifinin olmaması nedeniyle genişletilmesi yoluna gidildi. Genişletilme çalışmaları kapsamında ise hak sahiplerinin mağduriyete uğramaması düşünülmüş ve konut alanı kullanımı oluşturulmuştur. Tüm bunlar insanlarımıza önemli hizmetler ve insan hayatına verilen değer olarak görülmeli. Bu alanda ağaç katliamı yapıldığı yönündeki bilgiler gerçek dışı olmakla beraber Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak bu konudaki hassasiyetimiz çok yüksek” şeklinde konuştu.

 

ŞAHİN'DEN TEŞEKKÜR

“Samsun olarak bizim önemli bir şansımız vardır. Samsun Milletvekilimiz Çiğdem Karaaslan çevre, şehir ve kültürden sorumlu partimizin genel başkan yardımcısıdır. Bu konulara çok duyarlı” diyen Başkan Şahin, Karaaslan’ın tüm çalışmaları yakından takip ettiğini ifade etti. Karaaslan, “Çevre adına, şehircilik adına her konuda bizlere destek veriyor. Samsun’da yeşil alanların çoğalması, ağaçlandırma, fidan dikme, ormanlık alanlar oluşturma konularında çok önemli adımların atılmasını ve gelişmeyi sağlayan Genel Başkan yardımcımızla birlikte milletvekilimiz ve Samsun Büyükşehir eski belediye başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz, bakanlarımız milletvekillerimiz ve tüm kurumlara teşekkür ediyorum” dedi.