" /> " /> " />
Haberler

KENDİ MODELİMİZİ BELİRLEYECEĞİZ

11 Aralık 2018
KENDİ MODELİMİZİ BELİRLEYECEĞİZ

Samsunspor Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Aydın, altyapı organizasyonuyla ilgili, "Genk yetkilileri bizlere bir sunum hazırladı. Biz tamamen onların tarzına bağımlı değil, onlardan da esinlenerek şehrimize, bölgemize ve Türkiye'ye uygun bir model belirleyeceğiz" dedi

İNCELEYİP, GİTTİLER

Yılport Samsunspor'da İsmail Uyanık başkanlığındaki yönetim, göreve geldiği günden bu yana altyapı konusunda ciddi çalışmalar yapıyor. Bu çalışmaların bir ürünü olarak da Avrupa'da altyapı konusunda önemli işlere imza atan Genk yetkilileri Samsun'a davet edildi ve hafta sonunu şehrimizde geçirdi. Genk Altyapı Direktörü Roland Breugelmans, Altyapı Direktör Asistanı Eddy Vanhemel ve Racing Genk Futbol Akademisi Öğretmeni Ünsal Aytan, Yılport Samsunspor'un 19 Mayıs Stadyumu'nu, Nuri Asan Tesisleri'ni, altyapı tesislerini, Atakum Belediyespor ve Kadıköyspor'un tesislerini gezerek incelemelerde bulundu. 

 

SUNUM HAZIRLADILAR

Genk yetkilileri, incelemelerin adından ise Samsunspor Kulübü'nün altyapıyla ilgili yapabileceklerini içeren bir sunum hazırladı. Bu sunum da yönetime verilirken, Genk yetkilileri ülkelerine döndü. Yılport Samsunspor Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Aydın, "Genk son yıllarda birçok oyuncu yetiştirmiş, dikkat çeken bir kulüp. Biz de onları davet ederek oyuncu yetiştirme konusunda doğrularını alıp, üzerine de şehrimize, bölgemize ve ülkemize uygun bir işleyiş belirleyerek model uygulama yoluna gideceğiz. Yani tamamen onların sistemini almak yerine daha gelişmiş bir modelini uygulamaya çalışacağız" diye konuştu.

KURUMSAL
2020 © Haberaks TV Samsun Web Tasarım