Haberler

Pulmoner Rehabilitasyon Merkezi, Hastalara Rahat Bir Nefes Aldırıyor!

26 Ağustos 2019
Pulmoner Rehabilitasyon Merkezi, Hastalara Rahat Bir Nefes Aldırıyor!

Kronik solunum yolu hastalarının fiziksel ve psikolojik durumlarını düzeltmeyi ve sağlığını iyileştirmeyi hedefleyen, hasta değerlendirmesini takiben bireysel olarak belirlenen egzersiz eğitimi, davranış değişikliği ve hasta eğitimi gibi yaklaşımları içeren kapsamlı uygulamaları içeren Pulmoner Rehabilitasyon Merkezi, Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet veren Dr. Kamil Furtun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi'nde hizmete başladı. 

KOAH başta olmak üzere astım, bronşiektazi, interstisiyel akciğer hastalıkları, kistik fibrozis, göğüs duvarı hastalıkları, nöromüsküler hastalıklar, akciğer nakli öncesi ve sonrası, akciğer kanseri, obezite ilişkili tüm akciğer hastalıklarında başarı ile uygulanabilen Pulmoner Rehabilitasyon (PR), hastaların rahat bir nefes almasını amaçlıyor.

Pulmoner Rehabilitasyon Merkezi'nin Karadeniz Bölgesi’nde bir ilk olduğunu söyleyen Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Şen, kliniğin büyük öneme sahip olduğunu söyledi.

Hastanede göğüs hastalıkları uzmanlarının kontrollerinin ardından Pulmoner Rehabilitasyon  uygulanıyor.

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Savaş Gegin merkezde uygulanan tedavinin hastaların yaşam kalitesini artırmayı hedeflediğini vurguladı.

Fizyoterapist Kübra Tekşan, yapılan egzersizler ile ilgili ayrıntılı bilgi verdi.

 

 

 

KURUMSAL
2020 © Haberaks TV Samsun Web Tasarım