HaberlerEhliyet Kursu Nedir?

Ehliyet Kursu Nedir?

Ehliyet Kursları 2022

Ehliyet Kursu Nedir?

 Ehliyet kursu; araç kullanmak isteyenlerin, yolculuk yaparken güvenli ve düzenli hareket edebilmeleri konusunda teorik ve pratik bilginin verildiği eğitim programıdır. Ehliyete sahip olmak isteyen bireylerin başvurduğu yer olan sürücü kursu, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel öğretim kuruluşudur. Sürücü kursu, teorik ve pratik eğitim vermektedir. Sürücünün gireceği sınavları ise MEB yapmaktadır. Peki,  ehliyet kursu aşamaları nelerdir? Sürücü kursu fiyatları 2022 yılında ne kadar? İşte sürücü kursları hakkında merak edilenler?

 Ehliyet Kursu 2022

 Ehliyet alma şartları, sürücü adaylarının kullanacakları aracı seçmeleri ile başlar. Bu karar ile hangi sınıf ehliyet alması gerektiği de ortaya çıkar. Örneğin; traktör kullanabilmek isteyen bireyin F sınıfı ehliyet alması gerekir. Bununla birlikte en sık alınan B sınıfı ehliyet ile otomobil ve kamyonet kullanılabilir.

Ehliyet sınıfı seçildikten sonra sürücü kursuna gerekli belgeler ile başvurarak kayıt olmak gerekir. Kursa kayıt olduktan sonra sürücü kurslarının kapsamında olan trafik kuralları, trafik adabı, ilk yardım, trafik işaretleri, araç sürme tekniği dersleri hakkında teorik ve pratik bir eğitim alırsınız. Bireylerin gelişimi hedeflenerek verilen bu eğitimlerin sonunda MEB'in düzenlediği tarihi takip ederek yazılı sınava girmeniz gerekir.

Yazılı sınavdan sonraki aşama, uygulamalı direksiyon sınavıdır. Temel birkaç soru sorularak başlayan direksiyon sınavı, sürücü adayının araç kullanması sürücü eğitmeni eşliğinde uygulamalarla devam eder.

 Sürücü Kursu Fiyatları 2022

 En iyi sürücü kursu arayışına girebilirsiniz. Sürücü kursu arayışında hem kaliteli hem de bütçenize uygun bir sürücü kursu bulmak isteyebilirsiniz.  Sürücü kursu fiyatları, şehirlere göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda ehliyet sınıflarına göre de değişir. Ehliyet yükseltmek isteyen bireyin kurs maliyeti ile ilk kez ehliyet alacak bireyin maliyeti arasında fark vardır. Ehliyet harç ücreti ve sınava giriş ücreti, MEB'e ödendiğinden dolayı tüm şehirlerde sabit bir fiyattadır. Sürücü adayları, kurs ücretlerini kursa ödemektedir. Ehliyet harcı ve sınava giriş ücretleri ise Milli Eğitim Bakanlığına ödenmektedir.

2022 yılında ilk defa ehliyet alacak olan bireylerin, teorik sınava girmek için 120 Türk lirası ödemesi gerekir. Direksiyon sınavı giriş ücreti ise 160 liradır.

 Ehliyet ve sürücü kursları hakkında detaylı bilgi almak için https://www.surucukurslari.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER

Dekoratif Kültür Tuğlası ve Kültür Tuğlası ModelleriDekoratif Kültür Tuğlası ve Kültür Tuğlası ModelleriAmerika'da Doğum Yapmak İçin GerekenlerAmerika'da Doğum Yapmak İçin GerekenlerNamaz Elbisesi Ne İçin Kullanılır?Namaz Elbisesi Ne İçin Kullanılır?Mutfak Çöp Kovası Her Ev İçin İhtiyaç Duyulan Bir ÜrünMutfak Çöp Kovası Her Ev İçin İhtiyaç Duyulan Bir ÜrünAraç Muayenesi Hakkında Bilinmesi GerekenlerAraç Muayenesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

SIRADAKİ HABER