Türkiye'nin Kripto Para Piyasası Nabzı Burada Atıyor: 21 Milyon Nedir?

Türkiye'nin Kripto Para Piyasası Nabzı Burada Atıyor: 21 Milyon Nedir?

Kripto para piyasasında volatil günler yaşıyoruz ve gelen haberlerin, gelişmelerin etkisi ile fiyatlar anlık olarak oldukça hareketli.

Kripto para piyasasında volatil günler yaşıyoruz ve gelen haberlerin, gelişmelerin etkisi ile fiyatlar anlık olarak oldukça hareketli. Bu gibi durumlarda yatırımcıların farklı borsaları ve farklı kripto para birimlerini takip etme yönünde bir eğilimi olduğu görülüyor. Ayrıca haber akışının da anlık olarak takip edilmesi gerekiyor. 21 Milyon adlı platform tüm bunlar arasında yatırımcıların işlerini kolaylaştırmak için kullanıcı ile buluşuyor.

21 Milyon Nedir?

21 Milyon.com Türkiye'de faaliyet gösteren kripto para borsaları ve bu platformlarda listelenen kripto para birimleri hakkında canlı bilgileri paylaşan bir veri sağlayıcısıdır. 21 Milyon ile kullanıcılar bir yandan Türk kripto para borsalarını takip edebilirken bir yandan da istedikleri borsaları belirli kriterlerde karşılaştırabiliyorlar.

Platofrmun en önemli özelliklerinden biri kripto para fiyatlarını TL bazında yatırımcılarla buluşturmasında yatıyor. Bu da kripto para birimlerini TL bazında takip etmek isteyen kullanıcılar için büyük kolaylık sağlıyor. Çünkü benzer platformlar genellikle dolar bazında veri sağlıyor ve bu da TL takibinde çeşitli sorunların yaşanmasına sebep olabiliyor. 21 Milyon böylece bir problemi daha çözmüş oluyor.

Tüm bunlara ek olarak kullanıcılar 21 Milyon sayesinde günlük, haftalık ve aylık süreler ile Bitcoin fiyatı, Ethereum fiyatı, XRP fiyatı, ADA fiyatı,DOGE fiyatı ve SOL fiyatı gibi tüm kripto para birimlerinin fiyatlarını da platform üzerinden karşılaştırabiliyor.

21 Milyon Puanı Nedir?

Platform, kripto para borsalarına "21 Milyon Puanı" adı verilen bir puanlama da yapıyor. Yapılan açıklamalara göre bu puanlama, 21 Milyon ekibi tarafından tamamen nesnel kriterlere göre yapılıyor. 21 Milyon hesaplamayı baz alırken; platformun kuruluş yılı, şirket bilgileri ve açık adresi, mobil uygulamaları (IOS/Android), güvenlik (2FA vs gibi), sosyal medya takipçi sayıları, aylık ziyaretçi sayıları ve Alexa TR değerleri gibi çok sayıda tarafsız kriter kullanıyor. Belirlenen kriterler doğrultusunda ise puanlama her 3 ayda bir güncelleniyor.

Tüm bunların yanında 21 Milyon kullanıcıları gündemi de platform üzerinden takip edebiliyor.Haberler sekmesinden gündem ile ilgili önemli başlıklara ve son dakika gelişmelere ulaşılabilir. Ayrıca yeni yayınlanan haberler ana sayfaya canlı olarak düşüyor.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER