Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Turan Çakır, TEDES'in Samsun'da uygulanması için uzun süredir teklifler geldiğini belirterek, "Başkan Yılmaz, şehir içinde bu şekilde trafik cezası kesilmesine karşı olduğu için projeye yanaşmıyor" dedi
Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2017 yılı aralık ayı 24. birleşimi, Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Turan Çakır başkanlığında gerçekleşti. Mecliste daha önce komisyonda görüşülerek havale edilen 38 madde oy birliğiyle kabul edildi.