Başkan Zihni Şahin, OMÜ'de

Başkan Zihni Şahin, OMÜ'de

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, 'Hafif raylı sistem, Samsun için bir 'prestij' projesi. Bu proje şimdi de OMÜ'ye prestij kazandıracak' dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Başkan Şahin, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ile birlikte kampüs içerisinde devam eden raylı sistem çalışmalarını yerinde inceledi, ardından Teknopark'ı ziyaret etti.

HER ZAMAN DESTEK OLDUK

Başkan  Zihni Şahin ilk olarak OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ile rektörlük makamında bir araya geldi. Fikir ve görüş alışverişinin yapıldığı ziyarette Rektör Bilgiç, üniversitede yapılan faaliyetler, gelişmeler ve araştırmalar hakkında Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’i bilgilendirdi. Başkan Şahin, OMÜ'nün Türkiye'deki başarılı üniversitelerden biri olduğunu belirterek, "Büyükşehir Belediyesi olarak üniversitemizin her zaman yanında ve destekçisi olduk, olmaya devam edeceğiz" dedi.

TEST SÜRÜŞLERİ DEVAM EDİYOR

Başkan Zihni Şahin daha sonra Rektör Sait Bilgiç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran ve Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı ile birlikte yapımı devam eden raylı sistem çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Şahin, "Karadeniz'in tek hafif raylı sistem hattını OMÜ'ye kadar uzatacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. 36 durakta 29 tramvayla hizmet verilen hafif raylı sistemin güzergahı, 5.2 kilometre daha uzatılarak artık OMÜ içerisinde. Tramvayların test sürüşleri devam ediyor. En kısa zamanda çalışmalar tamamlanacak ve raylı sistem OMÜ içerisinde de halkımızın hizmetinde olacak" dedi.

VİYADÜKLER, GEÇİTLER VE KÖPRÜ

Hafif raylı sistemin Samsun için bir 'prestij' projesi olduğunu da vurgulayan Başkan Şahin, "Bu proje şimdi de OMÜ'ye prestij kazandıracak. OMÜ kampüsü içerisinde inşa edilen raylı sistem ayrıca viyadükleriyle, üst geçidiyle, tüp geçidiyle, çelik köprüsüyle tamamlandığında bu bölgede ulaşımda çok önemli bir rahatlama ve kolaylık sağlayacaktır. Şimdiden hayırlı olsun" diye konuştu.

DENETİMLER TİTİZLİKLE YAPILDI

Rektör Sait Bilgiç de yaptığı açıklamada, "OMÜ yönetimi olarak, başta öğrencilerimiz olmak üzere her bir bireyimiz, en önemlisi de Samsunluların daha konforlu ve daha kolay bir ulaşım imkanına kavuşması için başlatılan raylı sistem çalışmalarında sona gelmenin mutluluğu içerisindeyiz. Kampüs içerisindeki çalışmalar esnasında her türlü denetim ve diğer işlemler titizlikle yerine getirildi. Tramvaylarımız en kısa sürede hizmete girecektir" ifadelerini kullandı.

Başkan  Zihni Şahin, daha sonra Teknopark'ı da ziyaret etti ve Rektör Bilgiç'den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İLGİLİ HABERLER

Başkan Deveci'nin yol çalışmalarında

Başkan Deveci'nin yol çalışmalarında

center82296

center82296

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç Halkla Buluştu

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç Halkla Buluştu

ÜLKÜ OCAKLARI ESKİ İL BAŞKANI YALÇIN ALTINTAŞ, İLKADIM İÇİN MHP'DEN ADAY ADAYI OLDU

ÜLKÜ OCAKLARI ESKİ İL BAŞKANI YALÇIN ALTINTAŞ, İLKADIM İÇİN MHP'DEN ADAY ADAYI OLDU

BAŞKAN DEMİRTAŞ BAŞARILI SPORCULAR GENÇLER İÇİN ROL MODEL OLUYOR

BAŞKAN DEMİRTAŞ BAŞARILI SPORCULAR GENÇLER İÇİN ROL MODEL OLUYOR