Canik’te müzeler öğrencilere ücretsiz

Canikte müzeler öğrencilere ücretsiz

Canik Belediyesi tarafından yapılan ve büyük ilgi gören Canik Oyuncak Müzesi ile 1071’den 15 Temmuz’a Destanlar Müzesi, sömestr tatilinde kapılarını öğrencilere ücretsiz açacak

Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü içerisinde kurulan Canik Oyuncak Müzesi ile 1071’den 15 Temmuz’a Destanlar Müzesi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilere kapılarını ücretsiz açacak.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in özellikle çocuklara armağanı olan ve 7'den 77'ye herkes tarafından yoğun ilgi gören Türkiye'nin en büyük oyuncak müzesi ile Malazgirt Zaferi’nden 15 Temmuz’a kadar Türk tarihini yansıtan Destanlar Müzesi, sömestr tatili boyunca ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

MÜZELER

TATİLDE AÇIK

Canik Oyuncak Müzesi ile Destanlar Müzesi'nin, çocuklar için aynı zamanda bir eğitim merkezi olduğuna vurgu yapan Başkan Genç, “Bu iki müzemizi kurmamızdaki temel amaç; çocuklarımızda yerli ve milli bir hafızayı oturtmaktır. Oyuncaklar, çocukların gelişiminde önemli bir rol oynarken, aynı zamanda yeni müzemiz de yavrularımızın milli ve manevi değerlerine bağlı şekilde yetişmelerine katkı sağlayacak. Sömestr tatili boyunca da açık olacak olan müzelerimize tüm yavrularımızı bekliyoruz” diye konuştu. 

İLGİLİ HABERLER

Erkek Koşu Ayakkabısı: Performans ve Tarzın Buluşma Noktası

Erkek Koşu Ayakkabısı: Performans ve Tarzın Buluşma Noktası