Çarşamba’ya iki büyük yatırım

Çarşamba’ya iki büyük yatırım

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, proje ve altyapı hazırlıkları tamamlanan Huzurevi ve Yurtkur Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu’nun inşaat çalışmalarının başladığını açıkladı

Çarşamba ilçesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca Huzurevi, Gençlik ve Spor Bakanlığınca ise Yurtkur Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu yapım çalışmaları başladı. Yer tahsisi ve altyapı çalışmaları Çarşamba Belediyesi tarafından hazırlanan projeler, ilçede heyecanla karşılandı.

100 YATAK

KAPASİTELİ

Sosyal belediyecilik yatırımlarına dikkat çeken Başkan Dündar, “Çarşamba Belediyesi Engelliler Özel Eğitim Okulu, Engelsiz Yaşam Merkezi ve Engelliler Aktif Yaşam Merkezi gibi sosyal belediyecilik hizmetlerinin ardından ilçeye kazandırılan Çarşamba Huzurevi, Adapark Mevkii’nde 7 bin 650 metrekare alanda kuruluyor. Tek kişilik sağlıklı yaşlı odaları ve sürekli bakım odaları ile Çarşamba yaklaşık 100 yatak kapasiteli huzurevine kavuşuyor” dedi. 

GENİŞ İMKANLAR

OLACAK

Yurtkur Yükseköğrenim Yurduna da değinen Başkan Dündar, “Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ve meslek yüksek okullarıyla 4 binden fazla öğrencisi bulunan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çarşamba Güneşdoğdu Kampsü’nde 600 öğrenci kapasiteli yurt inşaatı başladı. Üniversite öğrencilerimiz yeni yurt binasıyla birlikte daha geniş imkânlara kavuşmuş olacaklar” ifadelerini kullandı.

v

EN ÇOK OKUNAN HABERLER