Atık Projesi’ne bez çanta desteği

Atık Projesine bez çanta desteği

Samsun’un Atakum İlçe Belediyesi, kadın kursiyerler tarafından üretilen 3 bin bez çantayı vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

Türkiye genelinde ’Sıfır Atık Projesi’ kapsamında vatandaşların bez ya da file torbaya yönlendirilmesi amacıyla 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren alışverişlerde kullanılan plastik poşetler ücretli satılmaya başlanmıştı.

 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından da desteklenen projeyle atıkların engellenmesi, ayrı ayrı toplanması ve geri dönüşümle enerji kaynağı haline getirilmesini amaçlanıyor.

Atakum Belediyesi Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi (AKSEM) giyim atölyesindeki kadın usta öğretici ve kursiyerler de ’Sıfır Atık Projesi’ne destek vermek amacıyla 3 bin bez çanta üretiyor. 

Yaklaşık 20 kursiyer büyük bir özenle ürettiği bez çantalar kullanıma hazır hale geldikten sonra vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacak. 

Bez çanta üretimine Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezindeki kadınlar da gönüllü olarak destek veriyor.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, eşi Fatma Taşçı ile birlikte AKSEM'i ziyaret ederek üretilen bez çantalar hakkında kursiyerlerden bilgi aldı. 

Kurs hocası Emine Gündoğan ise Atakum Belediyesi Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi çatısı altında Sıfır Atık Projesi’ne katkıda bulunmak amacıyla hizmet verdiklerini belirterek, “

İLGİLİ HABERLER

Erkek Koşu Ayakkabısı: Performans ve Tarzın Buluşma Noktası

Erkek Koşu Ayakkabısı: Performans ve Tarzın Buluşma Noktası