Vali Osman Kaymak görevde

Vali Osman Kaymak görevde

İçişleri Bakanlığınca trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımını yaygınlaştırılması amacı ile 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' sloganıyla başlatılan etkinlikte Samsun Valisi Osman Kaymak, trafik polisi kıyafeti giyerek yaya geçitlerinden geçti sürücüleri uyardı.

2019 Yılını Yaya Öncelikli Trafik Yılı ilan eden İçişleri Bakanlığınca, ülke genelinde eş zamanlı başlatılan trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımını yaygınlaştırılması amacı ile 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' sloganıyla Samsun'da etkinlik düzenlendi.

TRAFİĞİN DURMASI LAZIM

İlkadım ilçesi Cumhuriyet Meydanı Kavşağı'ndaki etkinlikte Vali Kaymak, alana gelerek trafik polisi kıyafeti giydi. 

Sonrasında ise trafik şube müdüründen proje ile ilgili ve yayaların trafikte yaşadığı sorunlar hakkında bilgi alan Vali Kaymak, proje ile hedef trafik lambasının ve memurun olmadığı yaya geçitlerinde vatandaşların yayalara öncelik vermesi olduğunu söyledi. 

ENGELLİLERİN TRAFİKTEKİ SORUNLARINI DİNLEDİ

Vali  Osman Kaymak alanda bekleyen ilkokul ve ortaokul öğrencileriyle de bir araya gelerek proje hakkında öğrencileri bilgilendirdi. 

SÜRÜCÜLERİ UYARDI

Vali Kaymak daha sonra öğrencilerle birlikte Cumhuriyet Meydanı Kavşağı ve 19 Mayıs Bulvarı üzerindeki yaya ve okul geçitlerinden geçti. Trafikteki sürücüleri uyaran Vali Kaymak, projeyi sürücülere anlattı ve sürücülere broşür verdi. Vali Kaymak kurallara uyan sürücülere de teşekkür etti.

Etkinliğin sonunda 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu öğrencileriyle tarafından alkışlarla karşılanan Vali Kaymak öğrencilerle bir araya gelerek projeyi onlara da anlattı. Vali Kaymak ayrıca okul önünde bulunan 'öncelik yayanın' levhasını inceledi.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER