Yaşam kalitesi artacak

Yaşam kalitesi artacak

Atakum ilçesinde Esenevler ve Kamalı mahallelerinde halkla buluşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Atakum'u ‘akıllı şehircilik’ teknoloji ile yöneteceğiz. Mavi ile yeşili buluşturacak, Atakumluların yaşam kalitesini artıracağız" dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın AK Parti'den Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, ilçedeki 'Halk Buluşmaları'nı sürdürüyor. Son olarak Esenevler ve Kamalı mahallelerinde vatandaşlarla buluşan Başkan Zihni Şahin, ilçeye yönelik projeler ve planlamaları anlattı. Şahin’e, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy da eşlik etti.

İNSAN-ŞEHİR-DOĞA DENGESİ

Atakum'un, Karadeniz'in turizm cenneti olduğunu belirten Başkan Şahin, "Kilometrelerce sahili, doğası, yeşiliyle Atakum, her geçen turizm alanında yıldızını parlatmaya devam ediyor. Bu nedenledir ki en önemli hedeflerimden birisi de mavi ile yeşili ilçemizde buluşturmak olacaktır. İnsana ve doğaya saygılı, yeşil bir gelecek için çevreci uygulama dönemini başlatacağız. İnsan-şehir-tabiat dengesini oluşturacak ve bu dengeyi koruyacağız" diye konuştu.

ORTAK AKIL VURGUSU

Atakum'a şehircilik anlamında yeni ufuklar kazandıracaklarını söyleyen Başkan Şahin, "Atakum'u akıllı şehircilik teknolojisi ile yöneteceğiz. Özellikle belediyecilik hizmetlerinde günlük hayatı kolaylaştıracak akıllı şehir uygulamalarını destekleyeceğiz. Atakum'u, kadınlardan çocuklara, yaşlılardan gençlere, engellilerden sporculara, herkese dokunan mekanlarla donatacağız. Atakum'u adeta yeni baştan imar ederken ortak akılla hareket edeceğiz. Bunu yaparken özellikle gençlerimizi unutmayacağız. İlçemizde kültürel, ekonomik ve sosyal etkinlikleri artıracak, her yönüyle Atakumluların hayat kalitesini daha da artıracağız" şeklinde konuştu.

Başkan Şahin ve AK Parti İlçe Başkanı Haluk Köksoy daha sonra Kamalı Mahallesi'nde düzenlenen 'Halkla Buluşma' etkinliğine katıldı. 

EN ÇOK OKUNAN HABERLER