BAŞKAN UYANIK NOKTAYI KOYDU

BAŞKAN UYANIK NOKTAYI KOYDU

Başkan Uyanık, "Zihni Şahin başkanın altyapı tesisi kuracağımız alanla ilgili sarfettiği 'sıkıntı' sözü bizi ilgilendiriyor. Doğru, hiç hesapta olmayan yaklaşık 8 Milyon TL'lik bir ek maliyet karşımıza çıktı. Ama 3 yıllığına kiraladığımız bu alandan geri dönüş yok. Altyapı tesisi oraya kurulacak" dedi

3 YILLIĞINA KİRALANDI

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, altyapı tesisi kuracakları Samsun- Ordu karayolu üzerindeki Petrol Ofisi Dolum Tesisleri arkasındaki dolgu sahasıyla ilgili ortaya çıkan yanlış anlaşılmalara son verdi. 

Başkan Uyanık, o bölgedeki yaklaşık 200 dönümlük alanı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkanı Zihni Şahin'den 3 yıllığına kiraladıklarının müjdesini verdi. 

Başkan Uyanık, ayrıca bu yerle ilgili gerekli fizibilite çalışmaları yaptıkdıklarını, önlerine ciddi bir ek maliyet daha çıktığını, tesisin projesinin ise bitme noktasına geldiğini ifade etti. 

JEOLOJİK RAPOR HAZIR

Başkan Uyanık, "Altyapı tesisi konusunu ilk günden bu yana gündemde tutan Haber Medya Grubu'na ve diğer kuruluşlara teşekkür ediyorum. Zihni başkan İnegölspor maçının ardından Haberaks TV'deki bir programda soru üzerine, 'Bu yerle ilgili sıkıntılar var. Batı Park'ta da yer var orası uygunsa orayı vereceğiz' dedi. Sıkıntı diye bahsettiği konu bizi ilgilendiren bir durum. Biz yerle ilgili gerekli fizibiliteyi yaptıkdır. 15 gözlem kuyusu açılarak ön jeolojik rapor hazırlandı. Raporlarda buranın tuğla, kiremit parçası, poşet ve atık malzemelerle doldurulduğu tespit edildi. Bu alanın üzerine çim futbol sahası yapabilmemiz için de 60 santim kalınlığında blok, çakıl, kum ve kil-siltten oluşan ek dolgu yapmamız gerekiyor" dedi. 

EN ÇOK OKUNAN HABERLER