Diyabetle Yaşam Derneği Samsun Şube Başkanı Dudu Yılmaz ile yapılan çalışmaları ve diyabetli çocukların sıkıntılarını konuştuk. Aileler ve diyabetli çoçuklar da Haberaks TV mirofonlarına konuştu
Türkiye'de 11 yetişkinden 1'i diyabetli. Diyabet çocukluk çağlarında da karşımıza çıkabiliyor. Ancak, diyabetle barışık bir hayat sürmek mümkün. Diyabetle Yaşam Derneği de tam olarak burada devreye giriyor. Bu, gönüllüler ordusu diyabetlilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için çalışıyor.