İlkadım’da bahar havası var

İlkadım’da bahar havası var

Anadolu, Hastanebaşı, Zeytinlik ve Kökçüoğlu mahallerini ziyaret eden İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Erdoğan Tok, vatandaşlarla bir araya geldi. Tok, İlkadım ilçesinde 14 mahallede uygulanacak olan kentsel dönüşüm programının mahallelerde bahar havası estirdiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat ilgilendiği Samsun İlkadım İlçesi’ndeki kentsel dönüşüm çalışmalarının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda Büyükşehir ve İlkadım Belediyesi’nin ortak  çalışmayla yapılacak olması halkta büyük heyecan oluşturdu.

KENTSEL DÖNÜŞÜME DEVLET SÖZÜ

Hükümetin gündemine aldığı İlkadım ilçesindeki kentsel dönüşüm problemini iktidar belediyesi olmanın avantajları ile çözeceklerini ifade eden Başkan Tok, “Samsun’un en eski yerleşim merkezlerinden olan İlkadım, kentsel dönüşüm ile makus talihini değiştirecek. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, İlkadım’da kentsel dönüşüm sorununu hükümet olarak çözeceklerinin sözünü vermişti.  Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız koordinasyonunda başlatılan kentsel dönüşümle İlkadım ilçemiz modern bir görünüme kavuşacak. Türkiye’nin örnek kentsel dönüşümü ilçemizde gerçekleşecek. İlkadım ilçemiz kentsel dönüşümle ihya edilecek. Hiçbir vatandaşımız mağdur edilmeyecek. Halkımızın rızası doğrultusunda gerçekleşecek kentsel dönüşüm, tek-tek, ada-ada yapılacak. Dayanıksız, yaşamaya elverişsiz evler ve binalar, yeni planlamalarla yeniden inşa edilecek. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda Büyükşehir ve İlkadım Belediyesi ile yapılacak ortak çalışmayla Fatih, Reşadiye, Yenidoğan, Anadolu, Zeytinlik, Kadıköy, Hastane, Kökçüoğlu, Karasamsun, Hançerli, Saitbey, Pazar, Selahiye ve Cedit, mahallelerinde kentsel dönüşüm sorunu aşılacak” diye konuştu.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER