Zihni Şahin'e tam destek

Zihni Şahin'e tam destek

Karadenizliler Gecesi'ne katılan ve ardından Ordulular ile kahvaltıda buluşan Başkan Zihni Şahin, "Atakum için büyük hedeflerimiz var. Sizlerle birlikte, şeffaflık ve ortak akıl ile başaracağız" dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, önce Karadenizliler Gecesi'ne katıldı, bir gün sonra ise kahvaltıda Ordu Sevgi Derneği üyeleriyle buluştu. Başkan Şahin, her 2 buluşmada da birlik ve beraberlik mesajları verdi.

HORON RÜZGÂRI

Başkan Şahin, beraberinde Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy ve MHP İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu ile birlikte Yalı Kafe'de düzenlenen Karadenizliler Gecesi'ne katıldı. Kemençe eşliğinde horona eşlik eden Şahin, "Gençlerin enerjisi bizlere de enerji verdi. Var olun gençler" diye konuştu.

ORTAK GELECEĞİMİZ

Şahin, sabah ise Ordu Sevgi Derneği tarafından düzenlenen kahvaltı programına katıldı. Yaşamlarını Samsun'da sürdüren çok sayıda Ordulunun katıldığı programda konuşan Başkan Şahin, "Ordulu hemşehrilerimizle Atakum'daki ortak geleceğimizi konuştuk. Bugün bizleri bir araya getiren Ordu Sevgi Derneği Başkanı Hasan Varol ile hemşehrimiz Kemalettin Kumru'ya gönülden teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

ENGELLİ VATANDAŞLAR İÇİN SEFERBERLİK

Başkan Şahin, her 2 etkinlikte yaptığı konuşmalarda ise bazı projelerini anlattı ve tüm katılımcılardan destek istedi. "Atakum için büyük hedeflerimiz var. Sizlerle birlikte, şeffaflık ve ortak akıl ile başaracağız" diyen Şahin, şunları söyledi: "Sosyal belediyecilik anlayışımız kapsamında, hanesinde engelli bireyi bulunan ailelerimiz düğün, nişan, sünnet, cenaze, mevlit ve pazar alışverişleri gibi zaruri durumlardaki ziyaretleri nedeni ile engelli bireylerine rahatlıkla bırakabilecekleri ve için de uzman görevlileri bulunan engelli hizmet merkezi kurulacak. Atakum cadde ve sokaklarında engelli vatandaşlarımızın rahat hareket edebilmeleri, yaya ulaşımlarını en kısa yoldan ve en sorunsuz şekilde tamamlayabilmeleri için kaldırımlarımız, bina girişlerimiz ve yol tasarımlarımız 'Engelsiz Atakum projesi kapsamında düzenlenecek.”

EL EMEĞİ KURSLARI VE E TİCARET

Şahin, “Meslek edindirme kursları ile evlerde kadınlar tarafından yapılan el emeği göz nuru ve mahalli ürünlerin sergilenip satılması ve e ticaret sistemi kurularak internet üzerinden de satışların yapılması sağlanacak. Kuracağımız bu sistem ile kadınlar ve genç kızlarımıza aile ekonomisine ve kendilerine ekonomik katkı sağlayacağız” dedi.

MOBİL SAĞLIK TARAMALARI

Özellikle kırsal alanlardaki mahallelerde mobil sağlık araçları görevlendirileceklerini belirten Şahin, “Sağlık ekiplerimiz, vatandaşlarımızın özellikle göz ve diş sağlığı taramalarını eksiksiz ve düzenli olarak yerine getirecek. Ayrıca ilçe genelindeki okul ve ibadethanelerimizin bakım, onarım ve temizlik gibi ihtiyaçları belediyemiz tarafından gerçekleştirilecek” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER