Vatandaş belediyeyi sorgulasın!

Vatandaş belediyeyi sorgulasın!

Vatandaş belediyeyi sorgulasın!

Atakum Belediyesi 2020-2024 Stratejik Plan Toplantısı, Atakum Yalı Kafe’de geniş bir katılım ile gerçekleşti. 

Gerçekleştirilen toplantıya, kamu ve kurum temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Atakum halkı katıldı. Toplantıda konuşan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, kenti herkes ile birlikte yönetmek istediğini ifade etti.

Atakum hayalini herkes ile birlikte gerçekleştireceklerini ifade eden Başkan Deveci, “Önümüzdeki 5 yılın planını birlikte hazırlayacağız ve birlikte yöneteceğiz. Oturduğumuz kenti birlikte yönetemezsek, içinde yaşadığımız kentte komşuluk hukukunu kuramazsak, demokrasiyi hak etmiyoruz demektir. Şeffaf, denetlenebilir bir yönetim anlayışını önemsiyoruz.” dedi.

Başkan Deveci’nin konuşmasından sonra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar tarafından kentte yapılması gereken projeler hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Gerçekleşen toplantıda sivil toplum kuruluşları temsilcilerine ve vatandaşlara 19 sorudan oluşan anket uygulandı. Ankette, ‘Belediyeyi nasıl buluyorsunuz’, ‘Belediyenin başarılı ve zayıf yönleri’, ‘Önem verilmesi gereken konular nelerdir’, ‘Vizyon ve misyon yenilenmeli mi?’ gibi sorular soruldu. Anketin sonuçları ise ilerleyen zamanda açıklanacağı ifade edildi. İlerleyen günlerde anket sonucu ve toplantı sonucuna göre Atakum Belediyesi 2020-2024 Stratejik Planı hazırlanacak.

Erdinç YILDIZ

EN ÇOK OKUNAN HABERLER