Hekimlik mesleğine 267 taze kan

Hekimlik mesleğine 267 taze kan

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesinde öğrenim gören 267 öğrenci bugün yapılan törenle mezun olmanın sevincini yaşadı.

OMÜ Tıp Fakültesinden mezun olan öğrenciler için OMÜ Yaşam Merkezi önünde bulunan meydanda mezuniyet töreni düzenlendi. 

Düzenlenen törende 31’i yabancı uyruklu toplam 267 öğrenci mezun oldu. 

Hazırlık okumayanların 6 yıl, hazırlık okuyanların ise 7 yıl öğrenim gördüğü Tıp Fakültesinde öğrencileri aileleri de yalnız bırakmadı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan mezuniyet töreni, dereceye giren öğrencilerin konuşmalarıyla devam etti. 

Doktorluğun kutsal bir meslek olduğunu dile getiren Samsun Valisi Osman Kaymak, “Sevgili öğrenciler, seçtiğiniz meslek çok kutsal ve meşakkatli bir meslek. Allah, varlıkların en kıymetlisi insandır, diyor. O anlamda insan hayatı kutsaldır. dedi.

Öğrencilerin iyi birer doktor olacağına inandığını vurgulayan OMÜ Rektörü Sait Bilgiç, “Bu mutlu günde birlikte olmak bizi de mutlu etti. Bu yıl mezunlarımızın sadece mezun olmaktan kaynaklanan mutluluklarına ilave olarak bir de ayrıca taşıdıkları gurur var. ” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Öğrencilere diplomaları dağıtıldı. 

Diplomalarını alan öğrenciler, çok zorlu bir eğitim süreci geçirdiklerini ifade ederek, mutlu ve gururlu olduklarını söylediler.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER