Mamak Belediyesi Basketbol Takımı zorlu mücadeleden galip ayrıldı

Mamak Belediyesi Basketbol Takımı zorlu mücadeleden galip ayrıldı

Türkiye Basketbol Ligi 9. haftasında Finalspor'u konuk eden Mamak Belediyesi Basketbol Takımı, çekişmeli geçen maçtan 77-74 galibiyetle ayrıldı.


Mamak Belediyesi Hidayet Türkoğlu Spor Salonu'nda oynanan maçta Yeşil-Beyazlılardan Anthony Lee 23 sayı-12 ribaund, Diante Watkins 17 sayı-5 ribaund ile öne çıkan isimler oldu.
Son ana kadar kimin kazanacağı belli olmayan maçta Yeşil-Beyazlılar Lee ve Watkins ile güldü. Üç sayı çizgisinden karşılaşmaya iyi başlayan konuk ekip ilk dakikalarda etkili oyunu ile skor avantajı sağladı. Cevap vermekte gecikmeyen Yeşil-Beyazlılar, skora kısa sürede denge getirdi. Son bölüme kadar dengede geçen karşılaşmada Mamak Belediyesi Basketbol Takımı, çeyreği 21-18 önde tamamladı. Karşılıklı sayılarla başlayan ikinci çeyrek ise konuk ekibinin üstünlüğü ile kapandı. Yeşil-Beyazlılar soyunma odasına 36-30 geride gitti. Hızla başlayan üçüncü çeyrekte ise Finalspor, skor üstünlüğünü korudu. Ancak son bölümde iyi bir seri yakalayan Mamak Belediyesi Basketbol Takımı üstünlüğü eline aldı ve çeyreği 54-52 önde tamamlamayı başardı. Son çeyrekte karşılıklı basketlerle dengede başladı. Tecrübeli oyuncu Mustafa Baki'nin kritik şutlarıyla Yeşil-Beyazlılar hücumda rakibinden daha etkili olurken, konuk ekipte dış atışlarla farkın açılmasına izin vermedi. Maçın bitimine son 2 dakika kala ritmini artıran Yeşil-Beyazlılar Lee ve Watkins ile üstünlüğü tekrar eline alarak sahadan 77-74 galip ayrıldı.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER