İlkadım Başkanı Demirtaş'tan hemşehri derneklerine övgü

İlkadım Başkanı Demirtaş'tan hemşehri derneklerine övgü

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,'Hemşehri dernekleri, birlikteliğimizin ve beraberliğimizin birer sembolüdür. Onun için daha çok bir araya gelmeliyiz ve birbirimizi daha çok sevmeliyiz' dedi.

İlkadım'ı ortak akılla yönetmek adına ilçede faaliyetlerini sürdüren hemşehri dernekleriyle sık sık bir araya gelen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Tonyalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen kahvaltı organizasyonuna katıldı.

"Bu şehir ortak değerimiz"

Dernek Başkanı Ali Tomar ve üyelerin yoğun katılım gösterdiği kahvaltıda konuşma yapan Tonyalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Tomar,"Milli Mücadelenin ilk adımın atıldığı ilkadım İlçemiz gerek sosyal belediyecilik anlayışıyla halkına dokunan hizmetlerle gerekse de ilçeyi geleceğe taşıyacak projeleri ile gitgide büyüyor. Bu gelişmeleri yakinen takip ediyoruz. Ben buradan Belediye Başkanımıza şahsım ve yönetim kurulumun adına teşekkür ediyorum. Kendisi ilçesinde yapılması gerekenleri yaparak İlkadım'ı büyütme yolunda ilerliyor. Vatandaşla, halkla iç içe, mütevazı bir kişilik olan Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş'la görevi devir almasıyla birlikte ülkemize saran pandemi yüzünden fazla bir araya gelemedik. Şehrimizi gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak için birlikte çalışmalıyız. Çünkü yaşadığımız şehir hepimizin ortak değeri" dedi.


"Hemşehri derneklerini tek çatı altında toplama gayretinde olacağız"

Hem doğduğunuz, hem de yaşadığınız şehrin gelişimi için gönüllü çalışıyorsunuz. Bundan dolayı hepinizi tebrik ediyorum diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,"Şehrimizin gücü olan tüm hemşehri dernekleri ile birlikte ilçemizi daha iyi yerlere taşıyacağız. Kentlerimize başka kentler ve bölgelerden gelenlerin kendi yöresel ve kültürel değerlerini yaşatmaya çalışan ancak, yaşanılan kentin sorunlarından uzaklaşan, hemşeriler oluşmasını doğru bulmuyorum. Bu dengenin iyi korunması gerek. Bu noktada yakın zamanda kentimizde faaliyetlerini sürdüren tüm hemşehri derneklerini tek çatı altında olacağı bir yapıyı ilçemize kazandırma gayreti içinde olacağız" diye konuştu.

"İlçeyi geleceğe taşıyacak projeleri anlattı"

Belediye çalışmaları hakkında dernek üyelerine bilgiler aktaran Başkan Demirtaş, temelleri atılan ve yapımına devam eden Kimsesizler Evi, Hasta ve Refakatçi Evi projesini ve yapımı biten Ata Ocağı'yla (Büyükler Kreşi), "Atom" adı verilen Atık Toplama Merkezi otobüsüyle vatandaşların topladıkları geri dönüşebilen materyalleri ekonomik kazanca dönüştüren uygulamayı, İlkadım Kart projesini anlattı.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER