Ordu'da bir haftada yaklaşık 10 bin araç denetlendi

Ordu'da bir haftada yaklaşık 10 bin araç denetlendi

Ordu'da polis ekipleri tarafından trafik kazalarını azaltmaya yönelik yapılan denetimlerde son bir haftada 9 bin 772 araç ve sürücüsü kontrol edildi.


Emniyetten yapılan açıklamada, son bir haftada Ordu genelinde 32 yaralanmalı trafik kazasının meydana geldiği, bu kazalarda 42 kişinin yaralandığı bildirildi.
İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, trafik kazalarını azaltmaya yönelik yapılan denetimler çerçevesinde 40 araç sürücüsüne alkollü araç kullanmaktan, 66 sürücüye modifiyeli araç kullanmaktan, 20 araç sürücüsüne drift ve hatalı şerit değiştirmekten, 17 araç sürücüsüne kırmızı ışık ihlalinden, 725 araç sürücüsüne hız sınırlarını aşmaktan, 24 araç sürücüsüne seyir halinde cep telefonu ile konuşmaktan, 56 araç sürücüsüne emniyet kemeri kullanmamaktan ve 110 araç sürücüsüne kask kullanmamaktan cezai işlem yapıldı.
Ekiplerin yapmış oldukları diğer denetimler ile birlikte toplam 9 bin 772 araç kontrol edildi, 2 bin 184 araç sürücüsüne çeşitli maddelerden işlem yapıldı,110 araç trafikten men edildi ve 40 araç sürücüsünün sürücü belgesi geri alındı.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER