İlkadım'dan "Kurbanınız sevince dönüşsün" kampanyası

İlkadım'dan "Kurbanınız sevince dönüşsün" kampanyası

İlkadım belediyesi, "Kurbanınız sevince dönüşsün" kampanyası ile kurban hisselerini ihtiyaç sahibi insanlara ulaştıracak.


Samsun'un İlkadım Belediyesi, bu Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerinin ete ulaşması için kampanya başlattı. Kampanya çerçevesinde kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine vermek isteyen vatandaşların evine gidecek belediye ekipleri, aldıkları etleri ihtiyacı olan vatandaşlara iletecek.
Kurban bağışı kampanyası dahilinde kurban eti bağışı yapmak isteyen tüm vatandaşların etleri, Kurban Bayramı boyunca Sosyal Yardım Müdürlüğü Aşevi'nde kabul edilerek soğuk hava depolarında muhafaza edilecek. Bayramda 4 gün boyunca hayırseverlerin bağışlayacağı etleri kabul edecek olan Sosyal Yardım Müdürlüğü, bağışlanan etleri tespit edilen ihtiyaç sahibi aileleri eşit bir şekilde pay edecek.

Başkan Demirtaş: "Destek için çağrıda bulundu"
Kampanya ile ilgili destek çağrısında bulunan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Milletçe Kurban Bayramı'nı karşılıyoruz. Birçok insanımız geçmiş yıllarda etini verecek gerçek ihtiyaç sahibi bulamadığını, etini dağıtamadığını ifade etmişti. Bu konuda şehrin Şehrül-Emin'i olarak yardımcı olmamız için halkımızdan ciddi manada talep aldık. Bu bayramda kurban bağışlarınızı bekliyoruz. Sürecin her açıdan verimli, birçok insanın dini vecibeyi yerine getirirken güvendiği bir kurum üzerinden yürümesi önemli. Bu yıl iletişim hattımızı kurduk. Vatandaşlarımız vermek istedikleri kurban etlerini bize bildirecekler. İsterseniz istediğiniz kadar et miktarını bağış yapabilirsiniz. İhtiyaç sahibi insanlara etleri götürmek suretiyle hem vatandaşımızın etini taşımasını hem de ihtiyaç sahiplerine etin ulaşmasını sağlayacağız. Etini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyenler bize ulaşsın. Bağışlarınız kabul, bayramınız mübarek olsun" dedi.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER