Canik'te camiye giden çocuklar için anlamlı proje

Canik'te camiye giden çocuklar için anlamlı proje

Samsun'un Canik Belediyesi tarafından, 40 gün boyunca camiye giden çocuklara Çanakkale gezisi, tablet ve bisiklet hediye edilecek.


Canik Belediyesi, geçen yıl çocukların yoğun katılım göstererek ilçedeki camilere sevinç ve neşe içerisinde akın ettiği 'Haydi Çocuklar Güle Oynaya Camiye' projesinin bu yıl ikincisini düzenliyor. Canik Belediyesi ve Canik İlçe Müftülüğü iş birliğiyle ilçede düzenlenen proje çerçevesinde Canik'te 40 gün boyunca camiye giden 9-15 yaş arası çocuklar Çanakkale gezisi, tablet ve bisiklet hediyelerinin sahibi olacak.
Çocukların 3 Temmuz - 11 Ağustos tarihleri arasında 40 gün boyunca camiye gelmesi gerektiği, ödül almaya hak kazanmak için ise belirtilen tarihler arasında erkek çocukların sabah ve yatsı namazına, kız çocuklarının ise dilediği 3 vakit namaza katılım sağlaması gerektiği belirtildi.
'Haydi Çocuklar Güle Oynaya Camiye' projesinin ana hedefinin çocukları yaz tatilinde camilerle buluşturmak olduğunu dile getiren Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, bu yıl ikincisini düzenleyecekleri projeyi çocukların büyük bir heyecanla beklediğini söyledi. Başkan Sandıkçı, "Önceki sene düzenlediğimiz ve çocuklarımızın yoğun bir katılım gösterdiği projemizin bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Geçen yıl camiye giden tüm çocuklarımıza bisiklet hediye ettiğimiz projemize bu yıl yeni hediyeler ekledik. Çocuklarımız yaz tatili sürecinde ilçemizdeki camileri sesleriyle, neşeleriyle doldursun, camilerimizin manevi atmosferiyle buluşsun istedik. Çocuklarımızı namaz kılmaya teşvik ettiğimiz projemiz çerçevesinde 40 gün boyunca camiye gelen çocuklarımıza Çanakkale gezisi, tablet ve bisiklet hediye edeceğiz. Çocuklarımızın gönüllerine dokunmayı amaç edindiğimiz projemizin hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla'dan niyaz ediyorum" diye konuştu.
Canik Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, projeye katılmak isteyen 9-15 yaş arası çocukların 3 Temmuz tarihine kadar kendi mahallelerinde bulunan camilere başvuru yapabileceği kaydedildi.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER