İLKADIM'DA PARKLAR DAHA ESTETİK BİR GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR

İLKADIM'DA PARKLAR DAHA ESTETİK BİR GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR

BAŞKAN DEMİRTAŞ ÇOCUKLARIMIZ GÜVENLİ PARKLARDA GÖNÜLLERİNCE RAHAT OYANAYACAK

İlkadım Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri güvenlik tedbirlerini arttırarak ilçe genelindeki parklarda bulunan çocuk oyun gruplarının zeminlerini kauçuk ile kaplıyor. Böylece parklar estetik bir görünüme kavuşuyor, miniklerse eğlenceli vakit geçiriyor.

Çocukların güvenli ve sağlıklı bir şekilde oyun oynamaları için parklarda kapsamlı bir çalışma başlatan İlkadım Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, parklardaki oyun alanlarının beton zeminlerine kurulu olmasından dolayı çocukların en fak bir düşme anında yara almalarını önlemek için bütün parkların zeminleri kauçuk ile kaplanıyor. Kısa sürede tamamlanması planlanan çalışmaların ardından çocuklar daha güvenli, temiz ve sağlıklı parklarda oyun oynayıp doyasıya eğlenecek. Ailelerin gözü de arkada kalmayacak. Şu ana kadar birçok parkta kauçuk kaplama çalışması yapan ekipler, yıpranan kauçukların değişimi ve yeni parkların zemin kaplamasını da sürdürüyor. Parklara ayrı bir güzellik katan kauçuk kaplama uygulaması ile çocukların daha hijyenik ve rahat bir ortamda vakit geçirmeleri, doyasıya eğlenmeleri hedefleniyor.

Hemşehrilerimizin dinlenme ve buluşma mekânı haline gelen parklarda titiz bir çalışma yürütüldüğünü belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş," Belediye temiz ve düzenli parklarda hizmet vermenin önemini vurgulayarak, "Bu kapsamda çocuk oyun gruplarının bulunduğu alanlarda kauçuk zemin kaplama çalışmalarına devam eden ekiplerimiz, çocukların en ufak bir düşme anında yara almalarını engellemek için önlem alıyor. Parklarımızda gerçekleştirilen çalışmada, çocuk oyun gruplarının bulunduğu alanlar kauçuk zeminle kaplanacak. Kısa sürede tamamlanması planlanan çalışmaların ardından çocuklarımız daha güvenli, temiz ve sağlıklı parklarda oyun oynayıp doyasıya eğlenecek" dedi.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER