TSM KOROSU "SOLİSTLER GEÇİDİ" KONSERİ İLE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞATTI

TSM KOROSU "SOLİSTLER GEÇİDİ" KONSERİ İLE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞATTI

SANAT MÜZİĞİ KOROSU'NUN SOLİSTLERİ BU YIL İKİNCİ KEZ SANATSEVERLERLE BULUŞTU

BAŞKAN DEMİRTAŞ SANAT DOLU GÜNLERLE İLÇE HALKIMIZI BULUŞTURMAYA DEVAM EDECEĞİZ

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Halkımızın teveccühüne mazhar olmak için kültür ve sanat dolu programlarla vatandaşlarımızı buluşmaya devam edeceğiz'' dedi.

İlkadım Belediyesi vatandaşları sanatla buluşturmaya devam ediyor. Türk Sanat Müziği Korosu solistlerin Acem Tekkesi'nde icra ettiği "Solistler Geçidi" konser ile bu yıl ikinci kez sanatseverlerle koro unutulmaz bir gece yaşattı.

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü kültür sanat ekinliklerine ara vermeden devam ediyor. Şef Erdal Şahin yönetimindeki solistlerin Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet Evi'nde icra ettiği konsere İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık ve sanat müziği tutkunları yoğun ilgi gösterdi. Sanat müziğinin birbirinden güzel eserlerini seslendirdiği gecede solistlerin solo performansı göz doldurdu. Nihavendden, hüzzama, uşşaktan, hicaza kadar birçok farklı makamdan şarkılarla gönüllere taht kuran eserleri başarıyla icra eden solistler uzun süre alkışlandı. Müzik dolu geçen gecenin sonunda İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık koro ekibine teşekkür ederek koro şefi Erdal Şahin'i kutladı. Geceye katılım sağlayan gençleri de unutmayan Başkan Yardımcısı Şerif Mırık gençlere forma ve Şair Cemal Safi'nin "AŞK" adlı şiir kitabını hediye etti.

Kültür ve Sanat etkinliklerimizle ilçemizdeki sosyal yaşamı sürekli canlı tutuyoruz diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş," Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz etkinlik kapsamında Türk Sanat Müziği koromuzun birbirinde değerli seslerini sanatseverlerimizle buluşturduk. 7'den 70'e her yaşta insanımızın programımıza yoğun ilgi göstermesi bizleri memnun ediyor. Halkımızın teveccühüne mazhar olmak için sanat dolu günlerde vatandaşlarımızla buluşmaya devam edeceğiz'' dedi.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER