İLKADIM BELEDİYESİ THM KOROSU NEŞET ERTAŞI VEFA KONSERİ İLE ANDI

İLKADIM BELEDİYESİ THM KOROSU NEŞET ERTAŞI VEFA KONSERİ İLE ANDI

BOZKIRIN TEZENESİ ADINA DÜZENLENEN ANMA GECESİNDE TÜRKÜLER DİLE GELDİ

SİNAN YAĞMUR,ŞAİR İLTER YEŞİLAY GECEYE RENK KATTI

BAŞKAN DEMİRTAŞ NEŞET ERTAŞ ANADOLU İRFANININ TEMSİLCİSİDİR

Türk Halk Müziği'nin büyük ustası, eserleri ile yaşayan Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş ölümünün 11. yılında İlkadım Belediyesinin düzenlediği "Anma Gecesi" konseriyle anıldı. Konsere İlkadımlı sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

Neşet Ertaş sadece türkü olarak dinlenecek bir üstat değil. Kendisi, bir yaşam tarzı, bir hayat felsefesi ve Anadolu irfanının temsilcidir diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Halk ozanımız Neşet Ertaş'ı sadece türkülerini değil hayata bakışını, irfanını, felsefesini kendimize rehber edindik. Nur içinde yatsın, Allah rahmet eylesin. Bu dünyadan yorulup geçerken güzel iz bırakmak çok önemli. Bizlerde sizlerin gönlünüzün hizmetkarıyız. Üstadın deyimiyle ayağınızın türabıyız. Bizlerde bu dünyadan yorulup geçerken sizlerin gönlünde bir iz bırakırsak en büyük ödülümüz bu.Belediyemizin sanat etkinlikleri kapsamında bu güzel gecede en önemli kültür değerlerimizden biri olarak gönlümüzü titreten türkü ve bozlaklarıyla kalbimizde yaşamaya devam Neşet Ertaş'ın eserleri ile kulaklarımızın pasını silen koro şefinden ses ve saz sanatçılarına kadar tüm üyelerini başarılı performanslarından dolayı kutluyor, bize bu eşsiz müzik ziyafetini sundukları için teşekkür ediyorum" dedi.

Gecenin finalinde İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık, Yazar Sinan Yağmur ve İlter Yeşilay'a Kuranı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER