2023 PROJE ÖDÜLÜ BAŞKAN DEMİRTAŞ'IN

2023 PROJE ÖDÜLÜ BAŞKAN DEMİRTAŞ'IN

BAŞKAN DEMİRTAŞ İNSANA HİZMET VE HÜRMET EDEN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ

Yerel Yönetimler Dergisi tarafından Kayseri'de düzenlenen törenle "Yılın Yerel Yöneticileri" ödülleri sahiplerini buldu. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, sosyal belediyecilik hizmet anlayışı, çevreye ve ekonomiye değer katan projelerle" 2023 yılının Proje Ödülü'ne layık görüldü.

31 Mart Yerel Seçimleriyle İlkadım Belediye Başkanlığı görevini üstlenen ve geçen 4 yıllık süre zarfında başarılı projelere imza atan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi tarafından düzenlenen programda halktan elde ettiğini yine halka ve şehre veren etkili, verimli, tasarruflu yönetim anlayışı kapsamında Ataocağı (Büyükler Kreşi), Şefkat Evi (Kimsesizler Evi) Hasta Refakatçi Evi projeleriyle "2023 Yılı Proje Ödülüne" layık görüldü.

Ödül töreninde ödülünü alan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş "Öncelikle insana hizmet ve hürmet eden belediyecilik anlayışımız çerçevesinde değer üreten çalışmalarımız dolayısıyla şahsımı bu ödüle layık gören Anadolu Yerel Yönetimler Dergisine teşekkür ediyorum. Malumunuz göreve geldiğim 2019'dan bu yana önce belediyenin içinde bulunduğu maddi borç tablosu akabinde 2 yıllık bir pandemi dönemi derken geri kalan süre zarfında ilçemiz adına kayda değer birçok projeyi hayata geçirme gayretinde olduk. Bu projelerin başında Türkiye'de tek olan yerel yönetimler tarafında takip edilen Ataocağı (Büyükler Kreşi) ile yaş farkından dolayı iletişimde sıkıntılar yaşayan yaşlı büyüklerimizin sabah kalktığında kendi akranıyla beraber olabileceği sohbet edebileceği, hobi bahçeleri olan akşam da evine dönebileceği sosyal donatıları olan mekânda günün stresini üzerlerinden atacakları yapıda eli öpülesi büyüklerimiz, yaşamlarının son anlarını beklemek yerine, hayata tutunup, mutlu bir yaşam sürdürmelerini istiyoruz.Şefkat Evi (Kimsesizler Evi) Hasta Refakatçi Evi, Geri dönüşebilen atıkların milli ekonomiye kazandıran Atık Toplama Merkezi (ATOM) otobüsü, Mahalle Kreş ve Kültür Evleri projeleri odağı insan ve çevre olan diğer projelerimiz. Sadece üstyapı belediyeciliği değil sosyal belediyecilik anlayışı ile inşallah ilçe halkımızla birlikte daha nice projelere imza atacağız. Bu vesileyle bu ödülü tüm İlkadımlı hemşehrilerime armağan ediyor ve buradan tüm hemşerilerimize selamlarımı gönderiyorum" ifadelerini kullandı.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER