KAVAK'TA GÖNÜLLERİ BULUŞTURAN TÖREN

KAVAK'TA GÖNÜLLERİ BULUŞTURAN TÖREN

Kavak'ta ilk kez yapılan hafızlık icazet törenine katılanlar salona sığmadı. Büyük bir manevi coşku içinde geçen programda İsrail'in Gazze katliamları da kınandı.

Kavak İlçe Müftülüğüne bağlı Yaşar Doğu Kur'an Kursunda eğitimlerini tamamlayan 36 kursiyer için Hafızlık İcazet Töreni düzenlendi. Kardelen Çok Amaçlı Salonda gerçekleştirilen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

İlçede ilk kez yapılan icazet törenine yoğun ilgi nedeniyle misafir ve davetliler 1.500 kişilik salona sığmadı. Büyük bir manevi iklimin yaşandığı programda ilahi dinletileri ve semazen gösterileri konuklara duygu dolu anlar yaşatırken Kur'an-ı Kerim tilaveti ardından genç hafızlar, tekbirler eşliğinde öğreticilerin eşliğinde tören alanına geldi.

İsrail'in Gazze'de Müslümanlara karşı acımasızca yaptığı saldırı ve kıyımların lanetlendiği programa Diyanet Akademisi Başkanı Doç. Dr. Enver Osman Kaan, Samsun İl Müftüsü Seyfullah Çakır, Çevre İlçelerin Müftüleri, Kavak Kaymakamı Erdem Karanfil, Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Siyasi Partilerin Başkanları, çeşitli Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Programda konuşan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, hafızlığın her kişiye nasip olmayacağını ifade ederek hafızlık eğitimini tamamlayan öğrencilerin her türlü takdiri hak ettiğini kaydetti. Sarıcaoğlu, şöyle devam etti:

EN ÇOK OKUNAN HABERLER