Kavak İlçesi Yaşar Doğu İlköğretim Okulunda

Kavak İlçesi Yaşar Doğu İlköğretim Okulunda

Meyve Fidanı Dikimi Gerçekleştirildi

Bakanlığımız Eğitim ve Yayım Dairesi Başkanlığınca yürütülmekte olan, "Okuldaki Çiftlik" projesi kapsamında Kavak Yaşar Doğu İlköğretim Okulunun bahçesinde düzenlenen törene, Kavak Kaymakamı Erdem Karanfil, İl Tarım ve Orman Müdürümüz İbrahim Sağlam, Kavak Yaşar Doğu İlköğretim Okul Müdürü, öğretmenler ve öğrenciler, şube ve ilçe müdürleri katıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ilimizde proje okulu olarak belirlenen Kavak Yaşar Doğu İlköğretim Okulunun bahçesinde bulunan toprak alanda 80 adet meyve fidanı dikimi gerçekleştirildi.

Törende konuşan İl Müdürümüz İbrahim Sağlam, ”Bakanlığımız ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında "Mucize görmek istersen bir tohum ek!" sloganı ile başlatılan "Okuldaki Çiftlik" projesiyle çocukların tarım, orman, doğa ve doğal yaşam konularında farkındalık oluşturmalarını, bilinçlenmelerini, aidiyet duygusu geliştirmelerini ve harekete geçmelerini hedeflemekteyiz” dedi.

• Öğrencilere temel tarım bilgilerinin aktarılması için konu uzmanı ziraat mühendisleri ve veteriner hekimler tarafından ders verilecektir.

• Okullarda kurulacak tarım kulüplerinde öğrencilerin saksılarda tohum ekerek fide yetiştirmeleri sağlanacak, tohumdaki sırrı keşfetmelerine destek olunacak.

• Okul bahçelerinde; çocuklarımızın domates, biber, patlıcan, havuç ve çilek gibi bitkilerin yetiştirilme aşamalarını seralarda uygulamalı olarak öğrenmeleri sağlanacak. Böylece erken dönemden başlayarak geleceğimizin teminatı çocuklarımızın; zihinsel, fiziksel ve duyusal pek çok beceriyi bir arada edinebilecekleri doğal eğitim ortamında büyümelerine katkı sağlanacağını söyledi..

Projenin ilk adımı olarak Kavak Kaymakamı, İl Müdürümüz, Okul Müdürü, öğretmenler ve öğrenciler hep birlikte okul bahçesine 80 adet meyve fidanı dikimini gerçekleştirmiştir.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER